Informatika szakkör

A fenti időpontban 15 alkalommal tartottunk informatika foglalkozást.
Az Excel-program naptárkészítő funkciójával ismerkedtünk. Több verziót is kipróbáltunk.
Közösen elhatároztuk, hogy karácsonyi ajándékba családi naptárt készítünk. A munka anyaggyűjtéssel kezdődött; fontosabb családi események, névnapok, születésnapok, a hónaphoz kapcsolható fényképek összegyűjtése vagy elkészítése. A naptárak összeállítása után kezdődött a nyomtatás, ehhez megtanultuk a fájlformátum megváltoztatását is, megtanultuk a pdf-olvasó letöltését. „Komoly fejtörést okozott” a naptár lapjainak összeforgatása.
Ez után megismerkedtünk a lamináló készülék használatával és lamináltuk a lapokat. Volt néhány félresikerült kísérlet is.
A következő feladat a lapok összefűzése volt, Ehhez megismerkedtünk a spirálozó használatával, kiválasztottuk a megfelelő spirált, összefűztük a naptárakat.
Szintén karácsonyi ajándéknak receptgyűjteményt állítottunk össze a tanulók egyedi igénye alapján (hagyományos, vega, laktózmentes, gluténmentes, cukorbetegek számára). Felelevenítettük a képszerkesztési ismereteinket (levágás, háttér eltávolítása, átméretezés, forgatás).
A Word segítségével oldottuk meg a feladatot, nyomtatás után spiráloztunk.