Weöres Sándor versmondó verseny

„Mi a lámpa sötét éjben,

Mi az árnyék forró délben,…

S mire nincs szó, nincsen képzet:

Az vagy nekem, oh költészet!”

(Arany János: A vigasztaló)

Az Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola a 2016/2017. tanévben is meghirdeti hagyományos Weöres Sándor versmondó versenyét az általános iskolás korosztály részére.

A verseny időpontja: 2017. május 25. (csütörtök) 14 óra

A verseny helyszíne: Művelődési Ház, Ostffyasszonyfa

A versmondó verseny 4 korcsoportban kerül megrendezésre:

I. korcsoport: 1 - 2. osztályosok

II. korcsoport: 3 - 4. osztályosok

III. korcsoport: 5 - 6. osztályosok

IV. korcsoport: 7 - 8. osztályosok

Valamennyi versenyző két költeménnyel készüljön: egy kötelező verssel Petőfi Sándor, Weöres Sándor vagy – az emlékévhez kapcsolódva – Arany János költészetéből, valamint egy szabadon választott költeménnyel.

A jelentkezési határidő:2017. május 11. (csütörtök)

A verseny részleteiről bővebb felvilágosítás telefonon vagy elektronikus úton kérhető. (telefon: 06 95 394 008, e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ). A jelentkezéseket e-mailben vagy postai úton várjuk a benevezett tanulók nevének, osztályának, iskolájának és a felkészítő tanár nevének megadásával.

Tisztelettel:

Buzás Jenő

Ostffyasszonyfa, 2017. április 24.