Weöres Sándor versmondó verseny - 2016

2016. május 26-án 14 órától az ostffyasszonyfai kultúrházban és iskolánkban került megrendezésre a Weöres Sándor versmondó verseny.

A megnyitón Takácsné Drágán Ágota tanárnő köszöntötte a megjelent támogatókat, a zsűri tagjait, a versenyzőket, felkészítőket és kísérőket. Buzás Jenő igazgató úr ismertette a verseny menetét, majd átadta a szót Rozmán László tankerületi igazgatónak, a zsűri elnökének, hogy nyissa meg a 2016. évi versmondó versenyt.

A diákok 4 korcsoportban mérhették össze tudásukat. A kiírásnak megfelelően egy Weöres Sándor vagy Petőfi Sándor, valamint egy szabadon választott művet adhattak elő.

A zsűri tagjai voltak: Rozmán László, Nagy Gábor, Sebestyénné Kovács Ildikó, Pálné Horváth Mária, Emih Virág Eszter, Dr. Mesterházyné Jánosa Magdolna, Nagy Sándorné, Giczi Józsefné, Danka Adél, Szabóné Kiss Ildikó és Rozmán Kristóf.

A korábbi évekhez hasonlóan a IV. korcsoport a kultúrházban szerepelt, míg a kisebbek az iskolában adhatták elő verseiket.

Iskolánkat a következő tanulók képviselték: Molnár Bíborka, Könczöl Erik, Varga Barnabás, Koronczai Adél, Varga Fruzsina, Vörös Szonja, Németh Henrietta, Hende Nóra és Berta Dorotea.

A zsűri értékelése után Buzás Jenő igazgató úr korcsoportokként ismertette a végeredményt.

I. korcsoport – 1–2. osztály

I. helyezett: Molnár Bíborka (Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. helyezett: Karácsonyi Zsóka (Celldömölki Városi Általános Iskola)

III. helyezett: Sipos Salóme (Celldömölki Városi Általános Iskola)