Weöres Sándor versmondó verseny - 2016

2016. május 26-án 14 órától az ostffyasszonyfai kultúrházban és iskolánkban került megrendezésre a Weöres Sándor versmondó verseny.

A megnyitón Takácsné Drágán Ágota tanárnő köszöntötte a megjelent támogatókat, a zsűri tagjait, a versenyzőket, felkészítőket és kísérőket. Buzás Jenő igazgató úr ismertette a verseny menetét, majd átadta a szót Rozmán László tankerületi igazgatónak, a zsűri elnökének, hogy nyissa meg a 2016. évi versmondó versenyt.

A diákok 4 korcsoportban mérhették össze tudásukat. A kiírásnak megfelelően egy Weöres Sándor vagy Petőfi Sándor, valamint egy szabadon választott művet adhattak elő.

A zsűri tagjai voltak: Rozmán László, Nagy Gábor, Sebestyénné Kovács Ildikó, Pálné Horváth Mária, Emih Virág Eszter, Dr. Mesterházyné Jánosa Magdolna, Nagy Sándorné, Giczi Józsefné, Danka Adél, Szabóné Kiss Ildikó és Rozmán Kristóf.

A korábbi évekhez hasonlóan a IV. korcsoport a kultúrházban szerepelt, míg a kisebbek az iskolában adhatták elő verseiket.

Iskolánkat a következő tanulók képviselték: Molnár Bíborka, Könczöl Erik, Varga Barnabás, Koronczai Adél, Varga Fruzsina, Vörös Szonja, Németh Henrietta, Hende Nóra és Berta Dorotea.

A zsűri értékelése után Buzás Jenő igazgató úr korcsoportokként ismertette a végeredményt.

I. korcsoport – 1–2. osztály

I. helyezett: Molnár Bíborka (Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. helyezett: Karácsonyi Zsóka (Celldömölki Városi Általános Iskola)

III. helyezett: Sipos Salóme (Celldömölki Városi Általános Iskola)

Különdíj: Pukánszky Nelli (Egyházasrádóci Kossuth Lajos Általános Iskola)

II. korcsoport – 3–4. osztály

I. helyezett: Mándli Gréta (Celldömölki Városi Általános Iskola)

II. helyezett: Nagy Eszter Noémi (Celldömölki Városi Általános Iskola Alsósági Tagiskola)

III. helyezett: Horváth Anna (Napsugár Általános Iskola, Boba)

Különdíj: Pápai Vikmon Kamilla (Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk) 

III. korcsoport – 5–6. osztály

I. helyezett: Berta Dorotea Sára (Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. helyezett: Baldauf Ábel (Nádasdy Tamás Általános Iskola, Sárvár)

III. helyezett: Sarlós Amina (Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk)

Különdíj: Berta Dorotea Sára (Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola)

Különdíj: Pápai Alexandra (Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk)

IV. korcsoport – 7–8. osztály

I. helyezett: Gasparics Laura (Celldömölki Városi Általános Iskola Alsósági Tagiskola)

II. helyezett: Petovári Lilla (Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely)

III. helyezett: Németh Anna (Szent László Katolikus Általános Iskola, Sárvár)

Különdíj: Lerch Henrik (Gárdonyi Géza Általános Iskola, Sárvár)