Október 23-i ünnepi műsor

2017. október 20-án 18:30 órakor

megemlékezést tart

a művelődési házban,

melyre tisztelettel hív mindenkit.

Ünnepi beszédet mond Somogyiné Pilter Éva,

az Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola

tanára, ünnepi műsort adnak az iskola tanulói.

Az ünnepély után koszorúzás lesz a

kopjafánál.

Weöres Sándor versmondó verseny

„Mi a lámpa sötét éjben,

Mi az árnyék forró délben,…

S mire nincs szó, nincsen képzet:

Az vagy nekem, oh költészet!”

(Arany János: A vigasztaló)

Az Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola a 2016/2017. tanévben is meghirdeti hagyományos Weöres Sándor versmondó versenyét az általános iskolás korosztály részére.

A verseny időpontja: 2017. május 25. (csütörtök) 14 óra

A verseny helyszíne: Művelődési Ház, Ostffyasszonyfa

A versmondó verseny 4 korcsoportban kerül megrendezésre:

I. korcsoport: 1 - 2. osztályosok

II. korcsoport: 3 - 4. osztályosok

III. korcsoport: 5 - 6. osztályosok

IV. korcsoport: 7 - 8. osztályosok

Valamennyi versenyző két költeménnyel készüljön: egy kötelező verssel Petőfi Sándor, Weöres Sándor vagy – az emlékévhez kapcsolódva – Arany János költészetéből, valamint egy szabadon választott költeménnyel.

A jelentkezési határidő:2017. május 11. (csütörtök)

A verseny részleteiről bővebb felvilágosítás telefonon vagy elektronikus úton kérhető. (telefon: 06 95 394 008, e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ). A jelentkezéseket e-mailben vagy postai úton várjuk a benevezett tanulók nevének, osztályának, iskolájának és a felkészítő tanár nevének megadásával.

Tisztelettel:

Buzás Jenő

Ostffyasszonyfa, 2017. április 24.

2016.OKTÓBER 23.

EMLÉKEZZÜNK EGYÜTT AZ

1956-OS FORRADALOMRA!

Ostffyasszonyfa Község Önkormányzata

a nemzeti ünnep tiszteletére

2016. október 21-én 18:30 órakor

megemlékezést tart

a  művelődési házban,

melyre tisztelettel hív mindenkit.

Ünnepi beszédet mond Somogyiné Pilter Éva,

az Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola

tanára, ünnepi műsort adnak az iskola tanulói.

Az ünnepély után koszorúzás lesz a

kopjafánál.

Weöres Sándor versmondó verseny - 2016

2016. május 26-án 14 órától az ostffyasszonyfai kultúrházban és iskolánkban került megrendezésre a Weöres Sándor versmondó verseny.

A megnyitón Takácsné Drágán Ágota tanárnő köszöntötte a megjelent támogatókat, a zsűri tagjait, a versenyzőket, felkészítőket és kísérőket. Buzás Jenő igazgató úr ismertette a verseny menetét, majd átadta a szót Rozmán László tankerületi igazgatónak, a zsűri elnökének, hogy nyissa meg a 2016. évi versmondó versenyt.

A diákok 4 korcsoportban mérhették össze tudásukat. A kiírásnak megfelelően egy Weöres Sándor vagy Petőfi Sándor, valamint egy szabadon választott művet adhattak elő.

A zsűri tagjai voltak: Rozmán László, Nagy Gábor, Sebestyénné Kovács Ildikó, Pálné Horváth Mária, Emih Virág Eszter, Dr. Mesterházyné Jánosa Magdolna, Nagy Sándorné, Giczi Józsefné, Danka Adél, Szabóné Kiss Ildikó és Rozmán Kristóf.

A korábbi évekhez hasonlóan a IV. korcsoport a kultúrházban szerepelt, míg a kisebbek az iskolában adhatták elő verseiket.

Iskolánkat a következő tanulók képviselték: Molnár Bíborka, Könczöl Erik, Varga Barnabás, Koronczai Adél, Varga Fruzsina, Vörös Szonja, Németh Henrietta, Hende Nóra és Berta Dorotea.

A zsűri értékelése után Buzás Jenő igazgató úr korcsoportokként ismertette a végeredményt.

I. korcsoport – 1–2. osztály

I. helyezett: Molnár Bíborka (Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. helyezett: Karácsonyi Zsóka (Celldömölki Városi Általános Iskola)

III. helyezett: Sipos Salóme (Celldömölki Városi Általános Iskola)

Különdíj: Pukánszky Nelli (Egyházasrádóci Kossuth Lajos Általános Iskola)

II. korcsoport – 3–4. osztály

I. helyezett: Mándli Gréta (Celldömölki Városi Általános Iskola)

II. helyezett: Nagy Eszter Noémi (Celldömölki Városi Általános Iskola Alsósági Tagiskola)

III. helyezett: Horváth Anna (Napsugár Általános Iskola, Boba)

Különdíj: Pápai Vikmon Kamilla (Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk)

III. korcsoport – 5–6. osztály

I. helyezett: Berta Dorotea Sára (Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. helyezett: Baldauf Ábel (Nádasdy Tamás Általános Iskola, Sárvár)

III. helyezett: Sarlós Amina (Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk)

Különdíj: Berta Dorotea Sára (Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola)

Különdíj: Pápai Alexandra (Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk)

IV. korcsoport – 7–8. osztály

I. helyezett: Gasparics Laura (Celldömölki Városi Általános Iskola Alsósági Tagiskola)

II. helyezett: Petovári Lilla (Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely)

III. helyezett: Németh Anna (Szent László Katolikus Általános Iskola, Sárvár)

Különdíj: Lerch Henrik (Gárdonyi Géza Általános Iskola, Sárvár)

Tavaszköszöntő - 2016

Az idei tanévben is megrendezésre került iskolánk talán minden évben legjobban várt eseménye: a Tavaszköszöntő. A gyerekek már hetekkel a műsor előtt elkezdtek készülni kis, pár perces produkcióikra, melyben tanáraik segítették őket. A nagy nap közeledtével a próbák is egyre izgalmasabbá váltak, főleg azért, mert már a helyszínen is kipróbálhatták magukat a színpadon diákjaink. A szokásoknak megfelelően az előadásra a kultúrház „nagytermében” került sor.

Az este során kicsik és nagyok egyaránt megmutathatták táncos, éneklős, sportolós, sőt még „színjátszós” tehetségüket is. Az iskolán belüli egyesületek külön produkciókkal is készültek, így láthattuk színpadon a Hope Teamet, a citerásokat, valamint a néptáncosokat is.

A felkészítő tanárok a készülődés és az este során is lendületes, odaadó munkával segítették a tanulók munkáját.

A közönség hatalmas tapssal és ujjongással hálálta meg a sok fáradozást. Egy vidám, boldog estével köszöntöttük a tavaszt.

"Van, ami benned szép,
van, ami bennem jó,
van, amit együtt éneklünk el,
s az a dal úgy lesz jó."